Přeskočit na hlavní obsah

Ostatní

Hledám vývojáře PHP

Do nově založené vývojářské společnosti hledám PHP programátora

  • vývoj zakázkových webových aplikací, tvorba internetových stránek,
  • interní spolupráce na plný či poloviční úvazek,
  • kancelář v Praze nedaleko metra, magistrály i Jižní spojky.

    Pokračovat ve čtení »

Přihlašování přes Twitter pomocí OAuth

Sepsal jsem tutoriálek, jak umožnit svým uživatelům přihlašování do naší aplikace přes Twitter s využitím OAuth. Pro pochopení základních principů doporučuji například Arthurův článek OAuth – nový protokol pro autentizaci k vašemu API. V následujícím textu už jenom ukážu konkrétní praktický postup, jak to do svého webu implementovat snadno a bezbolestně.

Pokračovat ve čtení »

Snadná práce s tokeny

Říkal jsem si, že když už několik let vlastně pořádně neprogramuji, že je škoda nechat některé moje knihovny ladem. Že by se třeba mohly někomu hodit. Vytvořil jsem tedy na tomto webu sekci Download, kde to všechno je. Užijte to dle libosti. Tedy všechno… Zatím tam je jenom jedna věc, další možná přibudou časem. A tou jednou věcí je třída pro práci s tokeny.

Pokračovat ve čtení »

Builder party 2008

Šťavnatá kýta na rožni opečená. Měkoučké kuřecí masíčko na jazyku se rozpadající. Čerství pstruzi z Mohelnické sádky na másle usmažení. Pivo litovelské, Redbull s vodkou i všeliké jiné pochutiny obecně nezbytné. A banda asociálů, které spojuje podivná šifra menšítka a otazníčku. Ano, přátelé, Builder party je po roce opět tady.

Pokračovat ve čtení »

Návrhové vzory na konferenci WebCamp

Ve čtvrtek 27. března budu mít v rámci konference WebCamp přednášku na téma Návrhové vzory (Design patterns). Přijďte si poslechnout i další přednášky o webdesignu a webdevelopmentu a setkat se se spoustou zajímavých lidí.

Pokračovat ve čtení »

Ošetření vstupního textu pomocí XSLT

Kontrola textu odeslaného uživatelem včetně ošetření případných HTML tagů je poměrně častou úlohou. Pro tento účel je téměř ideální použití jednoduché XSL transformace. Typickým případem, kdy takovou kontrolu použijeme, je zpracování příspěvků zasílaných do různých diskuzí.

Pokračovat ve čtení »