Přeskočit na hlavní obsah

Konfigurace

Direktiva include_path

Další ze základních konfiguračních direktiv je include_path. Slouží k nastavení základních cest, ve kterých se mají hledat soubory otevírané pomocí include a jemu podobných konstruktů a funkcí. V článku popisuji svůj pohled na její vhodné využití, zejména s ohledem na přenositelnost aplikace mezi různými servery.

Pokračovat ve čtení »

Direktivy pro načítání vzdálených souborů

V druhém díle přehledu základních konfiguračních direktiv a jejich vhodných hodnot se zastavím u těch, které ovlivňují includování skriptů či otevírání vzdálených souborů určených pomocí URL. Raději připomínám, že svá doporučená nastavení odvozuji zejména od požadavků na bezpečnost, přenositelnost aplikace mezi servery a budoucí vývoj PHP.

Pokračovat ve čtení »

Nejdůležitější konfigurační direktivy PHP

Dneska se mě ve škole na semináři tázal jeden student, jakou bych doporučoval optimální konfiguraci PHP. Na to samozřejmě neexistuje žádná jednoznačná správná odpověď. Hodně parametrů je závislých na konkrétní aplikaci. Co je někde klíčovou výhodou, může jinde škodit. U některých direktiv se ale myslím dá říci, které jejich nastavení je nejvhodnější.

Pokračovat ve čtení »